EÜ Mezunlarla İlişkiler Ofisi ‘yaşam boyu’ Egelilerin yanında

Mezunlarını ‘yaşam boyu birliktelik’ felsefesiyle kucaklayan Ege Üniversitesi (EÜ) teknolojik altyapısı ve güncel uygulamaları ile mezunlarıyla bağlarını her geçen gün kuvvetlendiriyor. Başarılı öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan Ege Üniversitesi nitelikli akademisyenleri ile öğrencilerine sadece alanlarında yetkinlik kazandırmakla kalmıyor aynı zamanda mezuniyet sonrasına hazırlanmalarına yönelik önemli çalışmalar yürütüyor.

 

Ege Üniversitesi bünyesindeki Mezunlarla İlişkiler Ofisi’nin başlattığı “Mezun Kart” uygulaması Egeli gençlerin mezun olduktan sonra da aidiyet duygularını korumalarını sağlıyor. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde başlatılan Mezun Kart uygulaması hayata geçirildiğinden beri yaklaşık 60 bin Ege Üniversitesi öğrencisi, Mezun Kartın sunduğu imkânlardan faydalanıyor.

 

Mezun Kart uygulamasını “Yaşam boyu birliktelik” felsefesi üzerine hayata geçirdiklerini ifade eden EÜ Mezunlarla İlişkiler Ofisi Birim Sorumlusu Sercihan Kadıoğlu, “Mezunlarla İlişkiler Ofisi olarak, Mezun Kartı başvurusu yaparak kartını temin eden öğrencilerimizin üniversitemizin sunduğu tüm imkânlardan faydalanmaya devam etmesini sağlıyoruz. Kart sahibi mezunlarımız, eğitim ve öğretim süreci boyunca faydalanabildikleri tüm imkânlardan aynı şekilde yararlanmaya devam edebiliyorlar. Onlarla kurduğumuz birlikteliği yaşam boyu devam ettirmek istiyoruz” dedi.

 

“Mezun Kartı sayesinde öğrencilerimize istihdam sağlıyoruz”

Mezun Kartın ayrıcalıklarından bahseden Kadıoğlu, “Mezun Karta sahip olan mezunlarımız, eğitim ve öğretimine devam eden öğrencilerimiz gibi kampüsümüze giriş ve çıkış yapabiliyorlar. Kampüsümüzde yer alan sosyal, kültürel ve sportif imkânlardan faydalanabiliyorlar. Bununla birlikte kampüsümüzde yer alan tüm sosyal tesisler ve spor tesislerinde de öğrenci indirimi fırsatı yakalıyorlar. Ayrıca, Ege Üniversitesi ailesi mensuplarına hizmet veren Konuk Evinden de hizmet alabiliyorlar. Bunun yanı sıra; anlaşmalı olduğumuz birçok okuldan, hastaneden, çeşitli gıda işletmelerinden faydalanabiliyorlar. İndirim oranları web sitemizde yer alan kitapçığımızda bulunuyor. Mezunlarımıza uygulamamız kapsamına dâhil ettiğimiz tüm yeni imkân ve hizmetlerden haberdar olmaları için bilgilendirici mailler de gönderiyoruz” diye konuştu.

 

Mezun Kartı uygulaması ile öğrencilere istihdam sağladıklarına dikkat çeken Kadıoğlu, “Çeşitli firmalardan Ofisimize iş ilanları geliyor. Gelen iş ilanlarını burada filtreliyor ve bize kayıtlı mezunlarımızın mail adreslerine gönderiyoruz. Bu yaz döneminde haftalık yüz kişiye yakın başvuru aldık. Geçmişe dönük 2000 öncesi mezunlar ve sonrası olarak başvuranları ikiye ayırıyoruz. Şu an yaklaşık 60 bin mezun portföyümüz var. Ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora hepsine ayrı periyotta kartlarını veriyoruz. Mezun kartının herhangi bir kullanım süresi ya da ücretlendirmesi bulunmuyor. Ömür boyu mezunlarla birlikte oluyor ve onlarla aidiyet kuruyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı