Türkiye’nin ilk blockchain fuarı için geri sayım başladı

Blockchain ve kripto ekosisteminin paydaşları İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk blockchain teknolojileri fuarı Blockchain Expo World’de bir araya gelecek. 22-25 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Blockchain Expo World, alanında dünyaca ünlü birçok ismi konuşmacı olarak ağırlayacak. Fuar fiziki ortamın yanı sıra Metaverse’de sanal ziyaretçilerine de kapılarını açacak.

 

Blockchain teknolojisinin gelişimi beraberinde birçok sektöre de fırsat yaratıyor. Bu fırsatlardan faydalanmak ve haberdar olmak için de sosyal etkinliklerin ve fuarların önemi oldukça artıyor. Türkiye’nin ilk blockchain teknolojileri fuarı Blockchain Expo World; Metaverse, kripto para, NFT, WEB 3.0, Mining, DAO, DeFi, GameFi gibi alanların dünyadaki neredeyse tüm paydaşlarını bir araya getiriyor. Üç ayrı salonda toplam 15 bin 800 metrekare alanda yapılacak fuara 22-25 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (İFM) ev sahipliği yapacak. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) denetiminde düzenlenen Blockchain Expo World, alanlarında dünyaca ün sahibi birçok ismi konuşmacı olarak ağırlayacak. Söyleşi, panel ve konferansların Talk Expo’da düzenleneceği fuarda, birçok kamu kurumu da destekçi ve katılımcı olarak yer alacak. 

 

Fiziki olarak İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açacak olan Blockchain Expo World aynı zamanda Metaverse üzerinden de sanal ziyaretçilerini kabul edecek. “Tek fuar, iki farklı evren” anlayışın benimsendiği fuar bu açıdan dünyada da bir ilke ev sahipliği yapacak. Blockchain Expo World’e katılmak isteyenler, ülke ve şehir fark etmeksizin Metaverse üzerinden fuara dahil olabilecek.

 

Kripto varlık borsaları, kripto para ve blok zincir çözüm sağlayıcıları, Metaverse teknolojisi geliştiren şirketler, kripto varlık madenciliği faaliyetindeki şirketler, teknolojisi ile oyun geliştiren yazılım şirketleri, fan token altyapı sağlayıcıları, geleneksel finans şirketleri, Web 3.0 yazılım geliştiricileri, NFT pazar yerleri ve koleksiyon yaratıcıları Blockchain Expo World’de bir araya gelecek. Fuara ilgili STK’lar, dernekler ve öğrenci kulüpleri de katılım sağlayacak.

 

Blockchain Expo World ile ilgili gelişmeler sosyal medya hesaplarında yer alırken, fuarın biletleri internet sitesinde satışa sunuldu. İlk kez İstanbul’da düzenlenecek olan Blockchain Expo World’ün, daha sonra farklı ülkelerde de düzenlenmesi planlanıyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı