Menemen’den duygusal anma

Menemen Belediyesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84’üncü ölüm yıldönümüne özel bir anma hazırladı. Belediye personelinin de yer aldığı ve duygusal sahnelere yer verilen kısa filmi Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan bizzat seslendirdi. Pehlivan, duygu dolu anlar yaşatan filmde “Değişmeyen tek şey Aziz Türk Milletine bıraktığın Türkiye Cumhuriyeti ve gidişiyle kalbimizde bıraktığı sızı…” diye sesleniyor.

 

4 gün sürdü

Sosyal Medya hesaplarından yayınlanan kısa filmin çekimleri ve kurgusu 4 gün sürdü. Kısa film, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ın makam odasında başlarken, Belediye personelinin ellerini kalplerinde buluşturduğu görüntüler kaydedildi. Kısa filmin alt metnini kendisi seslendiren Menemen Belediye Başkan Vekili Pehlivan, videoda Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi ve özlem dolu konuşmasıyla dikkat çekiyor.

 

Cumhuriyet ilelebet…

İzleyenlerin ilgisiyle karşılanan ve duygu dolu anlar yaşatan videoda Başkan Vekili Aydın Pehlivan şöyle sesleniyor; “Her 10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe duyguları titreten, boğazları düğümleyen bir siren sesi yankılanır semalarda. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tam 84 yıldır ilk günkü acı, hüzün ve gözyaşıyla anılır. Okul sıralarından bugünlere geldik, büyüdük, değiştik. Değişmeyen tek şey aziz Türk milletine bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti ve gidişiyle kalbimizde bıraktığı o sızı. O’nun ‘Cumhuriyet daima payidar kalacaktır’ sözünü ilelebet gerçek kılacak ve hassasiyet ile korumaya devam edeceğiz. Küçük bir çocuğun o sesindeki özlem, sevgi ve masumiyetiyle sesleniyorum. Atam ölmedi kalbimizde yaşıyor. Özlem, minnet ve sonsuz saygılarımla…”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı