Muhtarlar Günü Özel Törenle Kutlandı

131 mahallesiyle Bursa’nın hizmet alanı ve en büyük bölgelerinin başında gelen Mustafakemalpaşa’da, yönetimin bir parçası olan muhtarlar unutulmadı. 19 Ekim Muhtarlar Günü, Cumhurluk Alanında düzenlenen özel tören ile kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşu ve istiklal marşı okunması ile birlikte Muhtarlar Derneği yönetimi, konuşmaları gerçekleşti.

 

Muhtarlık müessesinin Türkiye’nin en eski müesseselerinden biri olduğunu söyleyen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ‘’131 mahallemize eşit hizmet seferberliği için muhtarlarımız ile her zaman bir aradayız.’’ Dedi.

 

Muhtarlar Derneği Mustafakemalpaşa Şubesi Başkanı İlhan Ökdem, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında ‘’ Toplum hizmetini ilke edinerek, Başkanımız Mehmet Kanar’ın izinde durmadan hizmet etmeye devam edeceğiz.’’ Dedi.

 

Mustafakemalpaşa Mahalle Muhtarları Derneği başkanı Mehmet Salih Kalınbacak ‘’ Devletimiz ile hemşehrilerimiz arasında köprü vazifesi görüyoruz. Tüm fedakârlığımız Mustafakemalpaşa için.’’ Dedi.

 

19 Ekim Muhtarlar Günü onuruna verilen yemekte 131 mahalle muhtarına konuşma yapan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ‘’ Sözlerime Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleriyle başlamak istiyorum… Bizim işimiz Türkiye’ye eser kazandırmak, sizlerin işi de mahallemize, köyümüze sahip çıkmaktır. Hep birlikte dertli olacağız ki ne yapacağımızı bilelim… Bizim en büyük derdimiz alt yapı çok şükür kırsaldan merkeze tabiri caizse ilçeyi kocaman bir şantiye alalına çevirdik. 3 yılı aşkındır 131 mahalle muhtarlarımızla el birliği ile Mustafakemalpaşa’nın çehresini değiştirdik. Bu yolu birlikte yürüyoruz. Daha nice çalışmalara ortak olmak dileğiyle’’ dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı