Toplu Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi

Çorlu Belediyesi tarafından geleneksel hâle getirilen ve bölgenin en büyük sünnet şölenlerinden biri olan Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni büyük bir coşku ve kalabalıkla gerçekleştirildi.

 

Pandemi nedeniyle verilen aranın ardından yeniden düzenlenen Çorlu Belediyesi Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni'nde 214 çocuk sünnet edilirken, şölen kapsamında çeşitli etkinlikler tertiplendi. Şölen öncesinde çocukların sünnetini gerçekleştiren Özel Optimed International Çorlu Hastanesi, Özel Çorlu Reyap Hastanesi, Özel Çorlu Vatan Hastanesi ve Özel Vega Hospital yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür plaketi sunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’da ikamet eden dar gelirli ailelerin çocuklarına destek olmak amacıyla geleneksel hâle getirilen sünnet şölenine destekleri için hastane yetkililerine teşekkür etti.

 

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan sünnet çocukları ve aileleri Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve sünneti gerçekleştiren özel hastane yetkilileri ile hatıra fotoğrafı çekiminin ardından kortej eşliğinde Çardaklı Çeşme Sahnesi'ne yürüyüş gerçekleştirdi ve sünnet çocukları ile ailelerine çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

 

Pandemi Nedeniyle Ara Verildi

 

Çardaklı Çeşme Sahnesi'nde Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni'ne katılanlara hitaben konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin çocuklarının sünnetine katkı sunabilmek amacıyla geleneksel hâle getirilen ancak pandemi nedeniyle ara verilen Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni'ni düzenlemekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, "Öncelikle bugün bir araya gelmemizin sebebi olan Toplu Sünnet Şölenimizin en başta çocuklarımız olmak üzere, Çorlu’muza ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

Yerel seçimlerin öncesinde sosyal belediyecilik anlayışıyla Çorlu’muzda yaşayan herkesin yanında olacağımızı söylemiştim. Çorlu halkına bunun sözünü vermiştim. Bugün gerçekleşen Toplu Sünnet Şöleni de Çorlulu ailelerin, çocukların her daim yanında olduğumuzun bir göstergesi. 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizin yanında olmak için çalışmalar yapıyor ve projelerimizi o yönde gerçekleştiriyoruz.

 

Pandemi sebebiyle ara verdiğimiz Geleneksel Toplu Sünnet Şölenimizi yeniden hayata geçiriyor olmaktan ve siz hemşehrilerimle bir arada olmaktan çok mutluyum. Yakın zamanda kentimize kazandırdığımız Çardaklı Çeşme Sahnemizde böylesine güzel bir organizasyon düzenlemek de ayrı bir önem taşıyor. 

 

 

"Hastane Yetkililerimize Çok Teşekkür Ediyorum"

 

Bizler Çorlu Belediyesi olarak kentimizdeki özel hastaneler ile iş birliği yaptık ve belediyemize sünnet için başvuruda bulunan 214 çocuğumuzun sünnet edilmesine vesile olduk. Sünnet merasiminin ardından iyileşen çocuklarımızı aileleriyle bir arada eğlenecekleri güzel bir etkinlikte bir araya getirdik.

 

Toplu Sünnet Şölenimizde çocuklarımızın sünnet operasyonlarına sağladıkları katkı ve desteklerden dolayı Özel Optimed International Çorlu Hastanesi, Özel Çorlu Reyap Hastanesi, Özel Çorlu Vatan Hastanesi ve Vega Hospital’a gönülden teşekkür ediyorum. Desteğiniz hem belediyemiz adına hem de Çorlulu vatandaşlarımız adına çok kıymetli…

 

 

"Dilerim Mezuniyetlerini de Birlikte Kutlarız"

 

Bir kez daha çocuklarımızın sünnet töreninin hayırlı olmasını diliyorum. Dilerim üniversite mezuniyetlerini de hep birlikte burada kutlarız. Yavrularımıza aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür temenni ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

 

Başkan Sarıkurt konuşmasının ardından Çardaklı Çeşme Sahnesi'ni dolduran sünnet çocukları ve aileleriyle bir araya gelerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi ve eğlencelerine eşlik etti.

 

Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni, Kel Orhan ve Orkestrası’nın birbirinden güzel ve eğlenceli şarkıları eşliğinde sona ererken sünnet çocukları ve aileleri doyasıya eğlendi. Vatandaşlar hem Çorlu Belediyesine hem de sünnetleri gerçekleştiren hastanelere teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı