TAV İşletme Hizmetleri’nden Contemporary Istanbul Vakfı iş birliğiyle sanata ve sanatçıya destek-Bugünün ve yarının sanat alanları konuşulacak

TAV Havalimanları’nın havacılık dışı faaliyetlerini yöneten, misafir ağırlama ile özel yolcu salonu işletmeciliği alanındaki gelirlerini yaratan iştiraki TAV İşletme Hizmetleri, TAV Passport sadakat programı kapsamında, Contemporary İstanbul’un bu yılki 17. edisyonunda CIF Dialogues panelinin destekçisi oldu.  CIF Dialogues by TAV Passport, Contemporary İstanbul’un öne çıkan programlarından biriPanelde, bugünün ve yarının sanat alanları konuşulacak.

 

Uluslararası çağdaş sanat etkinliği Contemporary İstanbul 17. edisyonuyla kapılarını sanatseverlere açmaya hazırlanıyor. Sanatseverlerin dört gözle beklediği ve dünyanın dört bir yanından 66 çağdaş sanat galerisi ve inisiyatiflerin temsil ettiği sanatçıların eserlerinin sergileneceği etkinlikte, CIF Dialogues panelinin sponsorluğunu TAV Passport üstlendi. CIF Dialogues by TAV Passport paneline alanında uzman birçok   konuşmacı katılacak. Programın moderatörlüğünü 2015-2016 yıllarında CI Sanat Direktörü olan Marc Oliver Wahler üstleniyor.

 

CIF Dialogues by TAV Passport paneli alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleşecek

 17-18 Eylül tarihlerinde, Contemporary Istanbul Vakfı ve TAV Havalimanları iş birliğinde düzenlenecek olan paneller zinciri Contemporary Istanbul’un 17. edisyonunda Tersane Istanbul’da gerçekleşecek. 17 Eylül’de bugünün ve yarının sanat alanlarının tartışılacağı panelde, Hauser&Wirth Monaco Direktörü Federica Beretta, MAXXI Sanat Direktörü Hou Hanru, The Red Sea Development Company ve AMAALA projesi Direktör’ü Mehmet Even, dünyaca ünlü üç müze projesi, Louvre Abu Dhabi, Zayed National Museum ve Guggenheim Abu Dhabi projelerinde direktör olarak görev yapan Mimar Melisa Pezuk ile AKM ve İstanbul Modern’in de aralarında olduğu çok sayıda projede imzası olan Mimar Murat Tabanlıoğlu konuşmacı olarak  yer alacak. CIF Dialogues kapsamında Digital Space, Public Art Spaces konuları da 18 Eylül’de gerçekleşecek panellerde tartışılacak. 

 

Contemporary İstanbul'un bu yılki 17. Edisyonu, 17-18 Eylül'de ön izleme, 19-22 Eylül'de genel ziyarete açılıyor. Haliç'te yer alan Tersane İstanbul'da gerçekleştirilecek edisyon, 558 sanatçının 1476 eserini sanatseverlerle buluşturacak. Etkinliğe toplam 22 ülkenin galerileri katılacak olup 193 Galeri, Hestia, Wadström Tönnheim, Marbella, Dedicace ve Mucciaccia Contemporary, ilk kez burada yer alacak. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı