Alstom, Türkiye'nin artan demiryolu yatırımlarına yönelik akıllı ve sürdürülebilir çözümlerini Eurasia Rail'de sergiledi

Akıllı ve sürdürülebilir raylı ulaşımın global lideri ve Türkiye’nin bu alandaki güvenilir ortağı Alstom, ürün ve çözümleriyle 10. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na (Eurasia Rail) damgasını vurdu.

Avrasya bölgesinin önde gelen demiryolu fuarlarından biri olan Eurasia Rail, bu yıl 13 ülkeden yaklaşık 200 şirket ve kuruluşun katılımıyla 21-23 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

Eurasia Rail fuarının açılış törenine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Alstom standını ziyaret ederek şirketin Türkiye’deki faaliyetleri ve yatırımları hakkında bilgi aldı. 

Kamu kurum ve kuruluşlarından üst düzey temsilcilerin ağırlandığı ve üç gün boyunca ziyaretçilerden büyük ilgi gören Alstom standında, hızlı trenler, İstanbul Metrosu’nda da faaliyet gösteren metro araçları ve dünyanın yolculu işletmede olan hidrojen yakıt hücreli ilk treni Coradia iLint’in yanı sıra sinyalizasyon ve dijital bakım hizmetleri tanıtıldı.

Alstom, fuarın ikinci gününde, 2011 yılından bu yana raylı sistemler sektörünün önde gelen oyuncularını bir araya getiren Eurasia Rail’e uzun soluklu ve istikrarlı katılımının yanı sıra sunduğu katkılardan ötürü 10. Yıl Katılımcı Sadakat Ödülü’ne layık görüldü.

Alstom Türkiye Genel Müdürü Volkan Karakılınç, “Eurasia Rail’in 10 yıldır bir parçası olmanın gururunu yaşıyoruz. Burada aldığımız ödül, Türkiye’de yürüttüğümüz çalışmaların sürekliliği ve kararlılığımızın göstergesidir. 70 yılı aşkın süredir Türkiye’de kökenip güçleniyoruz. Halihazırda yürüttüğümüz sinyalizasyon projelerinin yanı sıra yaptığımız yatırımlarla ülkemizin raylı ulaşım alanındaki hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunuyoruz. Kısa bir süre önce Türkiye’nin raylı sistem sinyalizasyonuna odaklanan ilk mühendislik merkezini açtık. Ülkemizin 2053 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu hedefi doğrultusunda önceliklendirilen demiryolu yatırımlarına, geleceğin ulaşımını şekillendirecek akıllı ve sürdürülebilir çözümlerimizle destek vermeye kararlıyız.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’deki yolculuğu 1950’li yıllarda TCDD’ye 30 adet elektrikli çoklu birim treni (EMU) treni teslimi ile başlayan Alstom, Türkiye’nin ilk modern metrosunun yanı sıra sürücüsüz metro sinyalizasyon sistemi, zeminden enerji ile tramvay besleme sistemi APS gibi Türkiye’nin raylı ulaşım sistemlerinde pek çok ilke imza attı. Bu yılın Mayıs ayında Teknopark İstanbul’da açılan Alstom Türkiye Mühendislik ve Teknoloji Merkezi, global bir demiryolu şirketi tarafından mühendislik tasarım ve uygulama alanlarında Türkiye’de yapılan ilk yatırım olma özelliği taşıyor.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı