Scoutium devam eden yatırım turunda 3,6 Milyon TL'ye ulaştı

Genç yetenekleri keşfeden dijital futbol gözlemciliği platformu Scoutium’un fonbulucu’da çıktığı yatırım turu devam ediyor. 12 milyon TL olarak hedeflenen fonlamada şimdiden yüzde 30 hedef tutarken, 710 yatırımcı pay aldı. 

Spor dünyasının teknolojiyle buluştuğu, futbol kulüplerine genç yetenekleri keşfetme imkanı sunan Scoutium, heyecan verici bir döneme daha adım atıyor. Türkiye’nin önde gelen futbol girişimlerinden biri olan Scoutium, yatırım turuna devam ederek büyüme ve gelişme yolunda hız kesmeden ilerliyor. 

Futbolun en önemli sorunlarından birine çözüm üreten, global çapta eşi olmayan, gelir potansiyeli oldukça yüksek bir iş modeline sahip olan girişim, şirket paylarının yüzde 10’unun arzıyla yatırımcılardan toplamda 12 milyon TL fon talep ediyor. Hedefin yüzde 30’una şimdiden ulaşan Scoutium, 3,6 milyon TL’lik yeni yatırım aldı. Tur 31 Temmuz’a kadar devam edecek. 

Yeni dönemdeki yatırımlar, Scoutium’un teknoloji altyapısını geliştirme, pazarlama faaliyetlerini genişletme ve uluslararası arenada daha da büyüme hedeflerine odaklanmasını sağlayacak. Şirket, yatırım turu ile birlikte daha fazla futbol kulübüne hizmet sunacak, genç yeteneklerin keşfedilmesini kolaylaştıracak ve global bir oyuncu havuzunu oluşturma yolunda adımlarını hızlandıracak. 

 

Ali Akçay: “2024 yılı sonuna kadar 50 milyon TL gelir elde etmeyi hedefliyoruz”

Türkiye ve dünyada ilk olan bir iş modelini yerli bir girişimle hayata geçirdiklerini ve geride bırakılan 5,5 yıllık dönemde büyük bir yol katettiklerine dikkat çeken Scoutium Yönetici/Ortağı Ali Akçay, “Scoutium olarak, futbol dünyasında teknoloji kullanımının önemini vurgulamaya devam ediyoruz. Bu yatırım turu sayesinde hem teknoloji altyapımızı güçlendirecek hem de daha fazla kulübe ve genç yeteneğe ulaşarak futbol dünyasında dönüşüm yaratmayı hedefliyoruz. Yatırımcılarımızın desteğiyle Scoutium’u daha da ileriye taşıyacağız. Scoutium’un başarılı geçmişi ve gelecek vaat eden potansiyeli, yatırımcıları çeken temel etkenlerden biri oldu. Şirketin teknolojik yenilikçiliği, geniş veri tabanı ve profesyonel ekibi, Scoutium’u futbol dünyasında önde gelen bir oyuncu haline getirmek için sağlam bir temel oluşturuyor. Yatırım turuyla birlikte Scoutium’un büyüme yolunda önemli adımlar atacağı aşikar. Futbol dünyasında genç yetenekleri keşfetme sürecindeki aktif rolü, yenilikçi yaklaşımı, yenilenen yapısı ve iş modeliyle birlikte Scoutium’un daha da büyüyerek başarısını sürdüreceğine ve futbol dünyasına katkı sağlamaya devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı