MUBI, Inshallah A Boy filminin Türkiye haklarını satın aldı

MUBI, dünya prömiyerini 2023 Cannes Film Festivali’nde yapan ve Cannes’a seçilen ilk Ürdün filmi olarak tarihe geçen Amjad Al Rasheed imzalı INSHALLAH A BOY’un Türkiye haklarını satın aldı.

Sinemanın dev yaratıcılarından çıkıştaki yönetmenlerin işlerine, özenle seçilmiş filmlerin keşfedildiği MUBI, Ürdün’den Cannes’a seçilen ilk film olmasıyla dikkatleri üzerine toplayan Amjad Al Rasheed imzalı Inshallah A Boy filminin Türkiye’deki yayın haklarını satın aldı. Gan Foundation Award ve Rail d’Or Award ödüllerinin sahibi olan filmin yayın takvimi yakın zamanda MUBI tarafından duyurulacak.

Ürdün’de geçen Inshallah A Boy, erkek çocuk sahibi olmanın oyunun kurallarını değiştirebildiği bir toplumda, kocasının ani ölümünün ardından kızını ve evini kurtarmak için hak mücadelesine girişen Nawal’ın hikayesini anlatıyor. Filmin yönetmenliğini 2016’da Screen International tarafından bölgenin gelecek vadeden beş genç yeteneğinden biri seçilen, 1985 doğumlu Ürdünlü yönetmen ve yazar Amjad Al Rasheed üstleniyor. 

 

MUBI hakkında

MUBI, global bir çevrimiçi film seçkisi, yapım şirketi ve film dağıtımcısıdır. Birbirinden güzel, heyecan verici, inanılmaz filmlerin keşfedildiği ve seyredildiği yerdir. Her gün özenle seçilmiş yeni filmler MUBI’ye eklenir. Sinemanın efsanevi yaratıcılarından yükselen yönetmenlere; dünyanın her köşesinden filmler MUBI küratörleri tarafından özenle seçilir. MUBI aynı zamanda sadece platform üzerinden erişebilecek iddialı yeni filmlerin yapımcısı ve dağıtımcısıdır. Dünya çapında 190 ülkede hizmet veren MUBI, 12 milyondan fazla üyeyle dünyanın en büyük sinemasever topluluğudur.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı