Dikkat Dağınıklığı Çağında Bilgiye Erişim: Sesli Kitaplar ve Benzer İçerikler Çözüm Olabilir mi?

Günümüzde dikkat dağınıklığı artarken, sesli kitaplar ve benzeri içerikler bilgiye ulaşımı kolaylaştırabilir mi? İşte azalan dikkat süreleriyle başa çıkmanın yeni yolu.

“Öğrenimdeki yeni arkadaşınız” sloganıyla yola çıkan ve kullanıcılarına ilgi alanlarını keşfetmeleri için bir yol sunan mikro öğrenme ve yapay zeka destekli çevrimiçi öğrenme platformu Bitely’nin kurucusu Burak Volkan Coşkun, günümüzde artan dikkat eksikliğiyle birlikte sesli kitaplara ve özet bilgilere olan ihtiyacı vurguluyor.

Şubat 2024’te başlatılan yapay zeka destekli e-öğrenme platformu Bitely, geniş bir kategori yelpazesiyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Teknolojiden iş dünyasına, liderlik ve girişimciliğe; biyografi, tarih, ebeveynlik, ekonomi ve finanstan doğa ve bilime kadar uzanan 4000’den fazla içerik sunan Bitely, kullanıcılarına kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için ideal bir çözüm sunuyor. Uygulama, kullanıcıların işe giderken, eve dönerken veya spor yaparken sesli kitap dinleyerek yeni bilgiler edinmelerini sağlıyor. Burak Volkan Coşkun, “Sesli kitap özeti ve kitap özetleri ile zamandan tasarruf etmek, günümüzün yoğun temposunda büyük bir avantaj sunuyor”, şeklinde belirtti.

Bitely, 4000’den fazla içerikle kullanıcılarına geniş bir içerik yelpazesi sunuyor. Ücretsiz ve ücretli abonelik seçenekleri ile kolay erişim imkanı tanıyor. Kullanıcılar, kitapların yanı sıra çeşitli içerik ve programlara da kolayca erişebiliyorlar. Burak Volkan Coşkun’un ifadesiyle, platform bir kitabın, eğitimin, podcast’in veya benzeri içeriklerin en önemli noktalarını özetleyerek kullanıcılarla buluşturuyor ve geleceğin kültürel sosyal medya platformu olmayı hedefliyor.

“Bitely, sadece bir sesli kitap uygulaması olmanın ötesinde; kullanıcıların ortak ilgi alanlarını keşfetmelerini ve okudukları kitaplar üzerinden etkileşime geçmelerini sağlayan bir platform olarak öne çıkacak,” diyen Burak Volkan Coşkun, Bitely’in 2024 yılı sonunda milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı hedeflediğini belirtiyor. Platformun, sesli kitap dinleme alışkanlıklarını artırmak ve bireysel gelişime katkıda bulunmak konusunda önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı