18. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia KAPILARINI AÇTI!

Türkiye ve Avrasya’nın lider sektör ve iş birliği platformu olan BeautyEurasia, bugün kapılarını açtı. Geçtiğimiz yıl yerli ve yabancı 17 bin sektör profesyonelini bir araya getiren fuar, bu yıl da yoğun ilgi görüyor. 3 salonda 70’in üzerinde ülkeden 600’ü aşkın yabancı satın alma profesyonelini katılımcılar ile buluşturan fuar 17 Haziran’a kadar devam edecek.

Dünyanın dört bir yanındaki üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bu yıl da bir araya getiren BeautyEurasia, 17 Haziran Cumartesi gününe kadar devam edecek. BeautyEurasia VIP davetli alım heyeti programı kapsamında; Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere, 70 ülkeden 600’ün üzerinde profesyonel satın almacıyı katılımcılarla buluşturuyor. Bu program ile katılımcılar, çok sayıda uluslararası üst düzey alıcı ile bir araya gelerek yeni tedarik sağlama, iş geliştirme ve ortaklık kurma imkânı buldular. Rusya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hindistan, İtalya, İsviçre, Ukrayna, Japonya ve Çin gibi ülkeler başta olmak üzere toplamda 450’ye yakın yerli ve yabancı firma, sektörün en önemli ticari platformlarından birisi olan fuara yoğun ilgi gösteriyor.

Bölgesinin en büyük sektör fuarı olan, ICA Events tarafından düzenlenen BeautyEurasia, sektörün gelişimine katkıda bulunarak Türkiye’nin uluslararası arenadaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Fuar; Türkiye ve Avrasya bölgesindeki sektörün global ve bölgesel gelişim alanlarının tartışılmasını ve bilgi alışverişini sağlayarak, yeni fikir ve ürünlerin tanıtımına yönelik verimli bir platform görevi görüyor.

BeautyEurasia Türkiye ekonomisine katkı sunuyor:

2023 yılının ilk çeyrek döneminde ihracatı 2022 yılının aynı dönemine göre yüzde 27,1 artan ve 652,3 milyon dolara yükselen kozmetik sektöründe, BeautyEurasia güçlü bölgesel ağı ile Türkiye için yeni iş, ortaklık ve ihracat fırsatları yaratıyor. İlk çeyrek dönemindeki ihracat artışının sağlanması ve Türkiye’nin kozmetikte önemli bir üretim ülkesi olarak öne çıkmasıyla katılımcıların daha fazla dikkatini çeken fuarın ziyaretçi sayısı da geçen yıla oranla artıyor.

Geçtiğimiz yıllarda fuara gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını dile getiren BeautyEurasia Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, fuara dair görüşlerini dile getirdi: “BeautyEurasia’da öncelikli hedefimiz şirketlerin stratejilerini ve yeniliklerini gözlemleme fırsatı bulmalarına zemin hazırlayarak, geçen yıl elde edilen 400 milyon euroluk iş hacmini yükselterek sektör dinamiğinin hızlanmasına ve büyümesine katkıda bulunmak. Katılımcılara geniş bir ağ oluşturma ve pazar potansiyelini keşfetme imkânı sağlayan BeautyEurasia ile sektörün bu başarısına katkı sunmuş olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Sektördeki 18 yıllık deneyimimizle, katılımcı ve ziyaretçilerimizle yeniden buluşuyor olmak bizim için büyük bir mutluluk.‘’

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı