Bybit, ClearLoop entegrasyonu ile kurumsal işlem altyapısını güçlendiriyor

Dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kripto borsası Bybit, müşterilerine hem karşı taraf riskini hafifletecek hem de sermaye verimliliğini artıracak şekilde borsa dışı ödeme imkânı sunan Copper ClearLoop ağı ile entegrasyonunu tamamladığını duyurdu. 

Bybit kullanıcıları, Copper’ın borsa karşı taraf riskini ve ödeme aczi riskini hafifletmek için oluşturulmuş, piyasa öncelikli güven belgelerinden de yararlanacak. Bybit’in bu teknolojiyi entegre etmeye olan bağlılığı, kurumsal kripto yatırımcılarının ihtiyaçlarını karşılamaya verdiği önemin altını çiziyor.

Bybit saygın ClearLoop ağının üyesi olarak iyi yönetişim, şeffaflık, sorumluluk ve güvenlik ilkelerini sürdüren büyük endüstri borsaları arasında yerini alıyor. Bu entegrasyon, neredeyse anında ödeme sağlayarak, yatırımcıların alım-satımı Bybit’te yaparken hesaplaşmayı off-chain yapmasına imkân veriyor. Bu özellik, piyasanın dalgalı olduğu ve blok zinciri işlem onay sürelerinin büyük oranda artabildiği dönemlerde yatırımcılara fırsatlar sunması açısından özellikle değerli. 

Varlıklar Copper’da güvenli Çok Taraflı Hesaplama konseptiyle saklandığı için, ClearLoop ile entegrasyon İngiliz hukukunun açık ve net güven yapısı ile kurumlara güç veriyor. Bybit, Copper ile ortaklık kurup ClearLoop ağından yararlanarak, sofistike piyasa katılımcılarının talep ettiği güvence ve esnekliği sağlıyor ve böylece kurumsal yatırımcıların güvenlik endişelerini ele alıyor.

Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou konu hakkında şöyle konuştu: “Bybit şeffaflık, sorumluluk ve her şeyden öte güvenlik sağlayarak iyi yönetişimin temellerini onurlandıran ClearLoop içinde büyük endüstri oyuncuları arasındaki yerini aldı.  Bir yıl kadar önce, kurumsal yatırımcıların en büyük kaygısı güvenlikti ama şimdi Copper gibi, kurumsal müşterilerimize doğru araçları sunan saklama kuruluşları ile ortaklık yaparak bu kaygıları ortadan kaldırıyoruz.”

Copper CEO’su Dmitry Tokarev ise şunları söyledi: “Varlık güvenliğine, kullanıcı deneyimine ve kripto endüstrisinin tam büyüme potansiyeline ulaşması için daha yüksek standartlar belirlemeye olan bağlılığımızı paylaşan Bybit ile güçlerimizi birleştirdiğimiz için heyecanlıyız.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı