Abdal Musa Anma Etkinlikleri başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Belediyesi, Tekke Köyü Abdal Musa Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenecek Abdal Musa Anma Etkinlikleri 23-24-25 Haziran’da Elmalı İlçesi Tekke Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

 

18. Uluslararası 39. Ulusal Abdal Musa Anma Etkinlikleri 23 Haziran Cuma günü

Elmalı Tekke Mahallesi’nde saat 12.00’de Türbe Ziyareti ile başlayacak. Saat 13.00’te ise aşıklar yarışması, cem ve semah gösterileri olacak. Anma etkinlikleri 23 Haziran Cuma günü 19.00’da Amfi Tiyatro’da açılış konuşması ve Antalya Bileşenleri Semah Ekibinin semah töreni ile devam edecek.

SABAHAT AKKİRAZ GÖNÜLLERE DOKUNACAK

Cuma akşamı 19.30’da Hüseyin Kalkan, 20.00’de Emrah Ezgi Doğan, 20.30’da Emre Dayıoğlu, 21.00’de Uğur Önür, 21.30’da Saygın Şahin konseri gerçekleşecek. Saat 22.00’de Karacaahmet Semah Ekibi’nin ardından Türk Halk Müziği’nin güçlü yorumcusu Sabahat Akkiraz türküleriyle gönüllere dokunacak. Anma etkinliklerinin ilk günü

23.30’da Serpil Efe konseri ile sona erecek.

TÜRKÜ ŞÖLENİ YAŞANACAK

Abdal Musa Anma Etkinlikleri’nin ikinci gününde de Türbe içinde cem ve semahlar yapılacak. 24 Haziran Cumartesi günü amfi tiyatroda 18.30’da Tahtacı Semahı olacak. Anma etkinliklerinin resmi açılışı saat 19.00’da Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve protokol konuşmaları ile gerçekleşecek. Saat 20.00’de Abdal Musa Semah Ekibinin ardından saat 20.30’da Ebru İlhan, 21.00’de İlke Türkdoğan-İhsan Güvercin, 21.30’da Fatih Demirhan konser verecek. Saat 22.00’de güçlü sesiyle İlyas Şimşek türkü şöleni yaşatacak. Etkinliklerin ikinci günü Ender Balkır konseri ile sona erecek.

TEKKE KÖYÜ TANITILACAK

Etkinlikler kapsamında Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar Programı Elmalı’da olacak.  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve usta sanatçı Sabahat Akkiraz’ın katılımlarıyla Abdal Musa Kültürü ve Elmalı Tekke Köyü doğal güzellikleri tüm Türkiye’ye tanıtılacak. 18. Uluslararası 39. Ulusal Abdal Musa Anma Etkinlikleri 25 Haziran Pazar günü türbe ziyareti ve uğurlama töreni ile sona erecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı