ENKA Açıkhava Tiyatrosu'nun Heyecanla Beklenen Etkinlikleri Başlıyor

ENKA Sanat’ın yaz aylarının vazgeçilmez mekânı ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nun etkinlik programı 10 Temmuz’da başlıyor. Farklı sanat dallarından seçkin örneklerle nitelikli yorumları bir araya getiren program, 16 Eylül’e kadar devam edecek. Öğrenciler etkinlik biletlerini, sanatın erişimine katkı sağlamayı amaçlayan ENKA Sanat’ın 40. yaşına özel 40 TL’den edinebilecek. Film gösterimlerinde “1 bilet alana 1 bilet bedava”  kampanyası tüm sanatseverler için geçerli olacak.   

 ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nun etkinlik programı, ENKA Sanat’ın iki daimi sanatçısı Dünyaca ünlü besteci- piyanist Fazıl Say ile usta tiyatro sanatçısı Genco Erkal’ı aynı sahnede bir araya getiren muhteşem bir konserle başlıyor. Fazıl Say’ın, Nâzım Hikmet’in unutulmaz şiirlerinden esinlenerek bestelediği ve Nâzım başlığı altında sunduğu eserlerden bir seçkinin yer alacağı gecede, şiirleri Genco Erkal seslendirecek. 10 Temmuz’daki konserde, Fazıl Say’ın kendi solo piyano eserlerinden oluşan bir repertuvar da yer alacak. 

Rock müziğinin başarılı yorumcu ve söz yazarlarından Teoman, 18 Temmuz’da geçmişten günümüze hit olmuş şarkılarından özel bir seçki ile izleyici karşısına çıkacak. 28 Temmuz’dabüyülü sesi ve güçlü yorumuyla Birsen Tezer, son albümü Kağıttan Kaptanlar albümü kapsamında ruhumuza işleyecek şarkılarını seslendirirken, konserde senfonik, caz, film ve sahne müziği alanlarında eserler veren ünlü besteci Sabri Tuluğ Tırpan konuk sanatçı olarak yer alacak.  Bu yıl 30. yaşını kutlayan Kardeş Türküler’ in müzikle anlatı sanatını bir araya getirdiği, başarılı caz yorumcusu Jülide Özçelik’in konuk sanatçı olduğu Kıyıda konseri, 1 Ağustos’ta müzikseverlerle buluşacak. Sanat hayatında 30 yılı geride bırakan sanatçı Sertab Erener ile yetenekli gitarist, söz yazarı ve besteci Emre Kula, 28 Ağustos’ta ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nun konuğu olacak. İkili konserde, Sertab Erener’in son albümü Ben Yaşarım ve en sevilen parçalarından benzersiz bir repertuar sunacak. Türk halk müziği parçalarını batı müziği enstrümanları ve altyapısıyla yorumlayan, Serkan Keskin, Taner Ölmez ve Fırat İkisivri’nin kurduğu Barabar29 Ağustos’ta müzikseverleri bir kez daha Anadolu topraklarında keyifli bir yolculuğa çıkartacak. Kendine özgü tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle büyük ses getiren Büyük Ev Ablukada, 6 Eylül’de gerçekleştireceği akustik konserle hayranlarıyla buluşacak.  

Sahne sanatları için “40YıldırBurasıTamYeri”

Türk Tiyatrosu’nun usta ismi Genco Erkal‘ın dilimize çevirdiği, dramaturjisini ve yönetmenliğini üstlendiği Dostlar Tiyatrosu’nun son oyunu İmparator 17 Temmuz‘da, Murat Daltaban’ın yönetmenliğini yaptığı Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun müzikli oyunu Aşkın En Kısa Gecesi 26 Temmuz’da tiyatroseverlerle buluşacak. 31 Temmuz‘da sahnelenecek Taşıdıklarımız performansı, Avrupa’nın en batı ve en doğu uçlarını temsil eden iki dans kumpanyasını, Eira ve Çıplak Ayaklar Kumpanyası‘nı bir araya getirecek. Performans, gezginliği, göçebeliği, hem hayatta kalmak için hem de zaten alışılmış olunan hayat tarzı modeli için şartlar yaratma pratiğini sahneye taşıyacak. ENKA Sanat ayrıca bu yıl 5. yaşını kutlayan Istanbul Fringe Festival mekân sponsorluğu kapsamında Fransız ekip Compagnie Kontamine’in sahneleyeceği, LBLA Le Bel Amour’u ağırlayacak. Bireylerin arasında yavaş yavaş inşa edilen, eğitimle, dini ve siyasi geleneklerle şekillenen görünmez bariyerleri ele alan performansın 19 Eylül’de Türkiye prömiyeri yapılacak.       

 Sinema gösterimlerine arkadaşınla katıl! 

4-25 Ağustos tarihleri arasında Başka Sinema iş birliğiyle hazırlanan seçki, açık havada yıldızların altında benzersiz bir sinema deneyimi sunacak. Seçki, 4 Ağustos‘ta perdeye yansıyacak olan Özcan Alper’in yönetmenliğindeki bol ödüllü Karanlık Gece ile başlayacak. Başrollerini Austin Butler, Tom Hanks, Helen 

Thomson ve Richard Roxburgh’un üstlendiği, Elvis Presley’in hayatını konu alan Elvis 7 Ağustos’ta, son yılların en çok konuşulan yapımlarından biri olan, Brendan Fraser’ın performansıyla Oscar’da “En iyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandığı Balina (The Whale) 9 Ağustos‘ta gösterimde olacak. 

Oscar ödüllü oyuncu Ben Kingsley’in ünlü ressam Dali’ye hayat verdiği biyografik yapım Dali Diyarı (Daliland) 11 Ağustos’ta, Londra National Theatre sahnesindeki canlı çekimi ile beyaz perdeye taşınan Frankenstein 14 Ağustos’ta sinemaseverlerle buluşacak. Benedict Cumberbatch’in Doktor Frankenstein, Jonny Lee Miller’ın Frankenstein’ın canavarı canlandırdığı bu benzersiz gösterimle ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nun beyaz perdesi, tiyatro sahnesine dönüşecek.  Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan Maskeli Balo (Mascarade) 16 Ağustos’ta, Serkan Keskin, Ece Yüksel ve Denizhan Akbaba’yı bir araya getiren yerli yapım Ela ile Hilmi ve Ali  21 Ağustos’ta, müzikal dram yapım Carmen 22 Ağustos’ta, Fransız polisiye komedi filmi Suç Bende (The Crime is Mine) 25 Ağustos’ta perdeye yansıyacak. Tüm film gösterimleri için “1 bilet alana 1 bilet bedava” kampanyası geçerli olacak.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı