İzmir'in geleceği için “SUMP İzmir Sokak'ta

İzmir Büyükşehir Belediyesi, katılımcı demokrasi anlayışıyla sürdürülebilir ulaşım için yurttaşlarla İzmir’in geleceğini konuşuyor. 20 – 23 Haziran tarihlerinde “SUMP İzmir Sokak’ta” sloganıyla Buca ve Karşıyaka’da vatandaş forumları düzenlenecek. Kültürpark’ta ise bir dizi farkındalık etkinliği yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Birliği (AB) ile yürüttüğü İzmir Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı (EU Supportto İzmir Sustainable Urban Mobility Plan-SUMP İzmir) projesi, sürdürülebilir ulaşım hedefinde yurttaşların etkin katılımı için sokağa iniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı  20 – 23 Haziran tarihleri arasında “SUMP İzmir Sokak’ta” sloganıyla etkinlikler düzenleyecek. Etkinliklerde sürdürebilir bir ulaşım sistemi oluşturmak için yapılacak çalışmalar ile İzmir’in geleceğinin nasıl şekilleneceğine ilişkin fikir alışverişinde bulunulacak.

Buca ve Karşıyaka’da vatandaş forumları

Tüm yurttaşların katılım sağlayabileceği forumların ilki 20 Haziran Salı günü Buca Hasanağa Bahçesi’nde düzenlenecek. Karşıyaka Vatandaş Forumu ise 21 Haziran Çarşamba günü 14.00-20.00 saatleri arasında Karşıyaka Atatürk Anıtı’nın bulunduğu meydanda yapılacak.  

Kültürpark’ta sürdürülebilir ulaşım için farkındalık etkinlikleri

“SUMP İzmir Sokak’ta” etkinlikleri kapsamında 19 Haziran’dan 23 Haziran’a kadar Kültürpark’ta bir dizi farkındalık etkinlikleri düzenlenecek. Projenin görünürlüğünü artırmak amacıyla, 22 Haziran Perşembe günü Kültürpark içerisinde ünlü sosyal medya fenomenleri, seyahat yazarları ve içerik üreticilerinin katılımıyla farkındalık ve moral çalışması yapılacak. Farkındalık çalışması kapsamında, otobüs-otomobil-bisiklet-skuter-yaya ulaşım türlerinin trafikte kapladığı alan ve kent içi yolculuklarda sürdürülebilir ulaşım türlerinin seçilmesi durumunda trafiğin ne kadar azalacağı ve emisyon salımının düşeceğini anlatan bir çalışma yapılacak. Etkinlikler kapsamında yine Kültürpark içerisinde zemin boyama, bisiklet boyama gibi çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı