Kartepe Belediyesi 13. Sünnet Şöleni

Kartepe Belediyesi’nin 13. geleneksel sünnet şöleni büyük coşku içerisinde yapıldı. Düzenlenen sünnet şöleni ile 305 Kartepeli genç delikanlılığa adımını attı.

Kartepe Belediyesi’nin geleneksel sünnet şöleninin 13’ncisi büyük coşku ve yoğun katılım ile Meşelik Park’ta düzenlendi. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen sünnet şölenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, siyasi parti temsilcileri, birim müdürleri, muhtarlar ve Kartepeliler katıldı.

 

EVLATLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM

Meşelik Park’ta düzenlenen sünnet şöleni Kartepe Belediyesi Çocuk Mehter Takımı’nın gösterisi ile başladı. Metin Subaşı ve Emekveler Mahallesi Muhtarı Mevlüt İnan Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrasında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “İnşallah bu hizmete uzun yıllar devam ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Cumhur İttifakının belediyecilik anlayışı doğumdan ölüme kadar her hizmeti kapsamaktadır. Kartepe Belediyesi olarak hemşehrilerimizin her anında yanlarında oluyoruz. Hayatın içerisinde unutamadığımız anlar vardır. Bunlardan bir tanesi de erkek evlatlarımız için sünnetleridir. Evlatlarımız bugün dinimizin emrini Peygamber Efendimizin sünnetini, örf, adet ve kültürümüzün gereğini yerine getiriyor. Evlatlarımız delikanlı oldular, hepsini gönülden tebrik ediyorum. İnşallah Vatanına, milletine İnşallah evlatlarımız hizmet edeceklerdir. Evlatlarımız yarın ülkemizi yöneteceklerdir” dedi. 

 

EVLATLARIMIZ İYİ HAZIRLANMALIDIR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, “Evlatlarımız bugün dinimizin gereğini yerine getiriyorlar. Hepsini canı gönülden tebrik ediyorum. Evlatlarımız bugün sünnet olarak, Peygamber Efendimizin örnek hayatını yaşamlarını diliyorum. Evlatlarımız tertemiz sayfalardır. Onları en iyi şekilde anne ve babalar devlete, millete hizmet edecek şekilde hazırlayacaklardır. Evlatlarımızı Kur’an-ı Kerim ve sünnet üzerine yetiştirmeliyiz” açıklamasında bulundu. Kartepe Belediyesi 13’ncü Sünnet Şöleni’nde Berk Yaman ve orkestrası, jonglör gösterisi, bubble şov, illüzyon gösterisi ve animasyon dans gösterisi ile Kartepe’li gençler doyasıya eğlendiler. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı