Konya Büyükşehirden “Konya'da Sürdürülebilir Ulaşım" Temalı Fotoğraf Yarışması

Konya Büyükşehir Belediyesi, sürdürülebilir ulaşım türlerinin kullanımını teşvik etmek amacıyla “Konya’da Sürdürülebilir Ulaşım” temalı fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışmaya başvurular 25 Ağustos’a kadar devam edecek. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Fotoğraf sanatı aracılığıyla ekonomik, çevreci, sağlıklı ve trafik tıkanıklığı oluşturmayan sürdürülebilir ulaşım araçlarının kullanımını teşvik etmek istiyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, “Konya’da Sürdürülebilir Ulaşım” temalı fotoğraf yarışmasıyla sürdürülebilir ulaşım türlerini ve fotoğraf sanatını buluşturuyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla her alanda örnek çalışmalara imza attıklarını söyledi. Çevre ve iklim değişikliği konularında yürütülen çalışmalara ayrı bir pencere açtıklarını ve bu kapsamda hazırlanan projelerin titizlikle yürütüldüğünü vurgulayan Başkan Altay, “Çevreye duyarlı tramvay araçları, yeni otobüsler, bisiklet tramvayı, 604 kilometre bisiklet yolu, bisiklet konusundaki uygulamalar, yaya ulaşım imkanları ve yayalaştırma bölgeleriyle sürdürülebilir ulaşımın her modunun gelişmesi için farkındalık çalışmalarına devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, sürdürülebilirliğin, hem dünyada hem de Türkiye’de öneminin giderek artan kavramların başında geldiğine dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

“Sahip olduğumuz kaynakları tüketmeden gelecek nesillere aktarmak olarak da ifade edilen bu kavramın altında ulaşım, oldukça önemli bir konuma sahip. Sürdürülebilir ulaşım modlarının kullanımının artması şehirlerin hem bugününe hem de yarınına katkı sağlamaktadır. Fotoğraf sanatı aracılığıyla sürdürülebilir ulaşım araçlarının kullanımını teşvik etmek istiyoruz. Bu konuda bir farkındalık oluşturmayı, şehir içi ulaşımda sürdürülebilir ulaşım kullanım oranını arttırmayı ve Konya’mızda mevcut sürdürülebilir ulaşım kullanım kültürünü daha ileri bir seviyeye taşımayı amaçlıyoruz. Amatör veya profesyonel tüm fotoğraf sanatçılarımızı ‘Konya’da Sürdürülebilir Ulaşım’ temalı fotoğraf yarışmasına katılmaya davet ediyorum.”

Yarışma kapsamı Büyükşehir Belediyesi’nin şehir merkezine ve merkez haricindeki diğer ilçelere hizmet sağlayan toplu ulaşım otobüsleri, tramvay araçları, bisiklet tramvayı, bisikletli ulaşım, bisiklet parkları, bisikletle ilgili diğer konu ve uygulamalar, elektrikli scooter ile ulaşım, yaya ulaşımı ve araç trafiğine kapalı yayalaştırma bölgeleri (Bedesten, Kazım Karabekir Caddesi gibi), toplu ulaşımda otobüs ve tramvay yolcuları, toplu ulaşım durakları gibi sürdürülebilir ulaşım kapsamında ifade edilen başlıkları içeriyor. Yarışma, Konya’da sürdürülebilir ulaşıma dair tüm konuları kapsıyor.

 “Konya’da Sürdürülebilir Ulaşım” temalı fotoğraf yarışmasına başvurular 25 Ağustos 2023’e kadar devam edecek. Yarışmaya katılmak isteyenler, “ulasim.konya.bel.tr” adresinden başvuru yapabiliyor, detaylı bilgiye ulaşabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı