Beyoğlu Kültür Yolu Festivali Kapsamında Gerçekleştirilen Gençlik ve Çocuk Buluşmaları Söyleşilerle Devam Ediyor

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 1-23 Ekim tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde TÜRSAK Vakfı’nın gerçekleştirdiği “Gençlik ve Çocuk Buluşmaları”, 18-21 Ekim tarihleri arasında atölyelerin yanı sıra dizi ve film oyuncularının katıldığı söyleşi etkinlikleriyle devam edecek. 

 

Bu yıl 1-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde TÜRSAK Vakfı’nın gerçekleştirdiği “Gençlik ve Çocuk Buluşmaları”nın etkinlik programında sinema sektörüne yönelik atölye ve söyleşilerle gençler ve çocuklar ağırlanıyor. Buluşmalar kapsamında 18-21 Ekim tarihleri arasında İstanbul Sinema Müzesi Atlas 1948 Salonu’nda düzenlenecek söyleşilerde “Teşkilat” ve “Sipahi” dizileri ile “Çakallarla Dans” filminden oyuncu ve yapımcılar sinemaseverlerle buluşacak.

 

“Teşkilat” Dizisinden Oyuncular 18 Ekim’de!

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde düzenlenen “Gençlik ve Çocuk Buluşmaları”nın 18 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek Teşkilat Dizisi Söyleşisi’nde oyuncular Serdar YeğinSeren Deniz Yalçın ve Yunus Narin sinemayla ilgilenen gençlerle bir sohbet gerçekleştirecek.

 

“Sipahi” Dizisinin Başrol Oyuncuları Özge Gürel ve Kaan Yıldırım, 19 Ekim’de “Gençlik ve Çocuk Buluşmaları”nda!

Buluşmalar kapsamında 19 Ekim tarihinde düzenlenecek Sipahi Dizisi Söyleşi’nde dizinin başrol oyuncuları Özge Gürel,Kaan Yıldırım ve dizinin senaristi Ali Doğançay gençlerle bir araya gelecek.

 

“Çakallarla Dans” Filminin Ekibi 20 Ekim’de!

“Gençlik ve Çocuk Buluşmaları” kapsamında 20 Ekim tarihinde yapılacak Çakallarla Dans Film Söyleşisi’nde filmin yapımcısı Murat Şeker ve filmin yönetmeni Ali Tanrıverdi sinema meraklılarıyla bir söyleşi düzenleyecek.

 

Gençlere yönelik yönetmenlik, görüntü yönetmenliği, oyunculuk ve yapımcılık atölyelerinin yanı sıra çocuklar için animasyon, drama, yaratıcı yazarlık gibi atölyelerin düzenlendiği “Gençlik ve Çocuk Buluşmaları”; Teşkilat Dizisi Söyleşisi, Sipahi Dizisi Söyleşisi, Gençler İçin Senaryo Yazım Atölyesi’nde Etem Caner Karaüç, Çakallarla Dans Film Söyleşisi, Çizim Atölyesi’nde Varol Yaşaroğlu, Gençler İçin Senaryo Geliştirme Atölyesi’nde Hilal Çelenk, Çocuklar İçin Okuma Tiyatrosu Atölyesi’nde Gülşah Özdemir Koryürek gençler ve çocuklarla bir araya gelecek.

 

Gençler ve Çocukların Gelecekteki Hayallerine Dokunmak Hedefleniyor

Buluşmalar kapsamında düzenlenen atölyeler ile Türkiye’de sinema eğitimi gören veya sinemayı kendine kariyer olarak belirlemiş gençlerin ve sinemaya meraklı çocukların tecrübe kazanmalarını sağlayarak, gelecekte hazırlayacakları kısa ve uzun metrajlı film veya dizi projelerini yapımcılara nasıl sunacakları konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamak amaçlanıyor. Deneyim aktarımı söyleşileriyle de gençlerin ve çocukların sektör profesyonelleri ile tanışmalarını sağlamak, üretecekleri sanatsal içerikler ile ulusal ve uluslararası platformlarda etkin olarak yer almalarını ve oluşturulacak platform ile birçok gencin ve çocuğun bir araya gelerek etkin bir iletişim ağı yaratmalarına yardımcı olmak hedefleniyor.

 

“Beyoğlu Kültür Yolu Gençlik ve Çocuk Buluşmaları”, İstanbul’da sinema eğitimi veren üniversitelerin öğrencileri ile sinemaya meraklı ve kendine bu alanda kariyer hedefleyen gençlerin ve 8-13 yaş arası çocukların katılımına açık olarak düzenleniyor. Etkinlik programında 12 atölye ve 3 söyleşi yer alırken; atölyeler Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde, söyleşiler ise İstanbul Sinema Müzesi Atlas 1948 Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

   

SÖYLEŞİ VE ATÖLYE PROGRAMI

18 EKİM – SALI 

Saat 14:00 – Teşkilat Dizisi Söyleşisi

         Mekan: Atlas 1948 – Katılımcı Sayısı: 250-300

 

19 EKİM – ÇARŞAMBA 

Saat 14:00 – Sipahi Dizisi Söyleşisi

         Mekan: Atlas 1948 – Katılımcı Sayısı: 250-300

 

20 EKİM – PERŞEMBE 

Saat 12:00 – Gençler İçin Senaryo Yazım Atölyesi – Etem Caner Karaüç

         Mekan: Tarık Zafer Tunaya – Katılımcı Sayısı: 10-15

 

Saat 14:00 – Çakallarla Dans Film Söyleşisi

         Mekan: Atlas 1948 – Katılımcı Sayısı: 250-300

 

Saat 17:00 – Çocuklar İçin Çizim Atölyesi – Varol Yaşaroğlu

         Mekan: Tarık Zafer Tunaya – Katılımcı Sayısı: 15-20

 

21 EKİM – CUMA 

Saat 14:00 – Gençler İçin Senaryo Geliştirme Atölyesi – Hilal Çelenk

         Mekan: Tarık Zafer Tunaya – Katılımcı Sayısı: 10-15

 

Saat 17:00 – Çocuklar İçin Okuma Tiyatrosu Atölyesi – Gülşah Özdemir Koryürek

         Mekan: Tarık Zafer Tunaya – Katılımcı Sayısı: 15-20

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı