Kaspersky Interactive Protection Simulation multiplayer güncellemesi yeni sohbet özellikleriyle geliyor

Kaspersky, kötü amaçlı yazılımların ve diğer türden saldırıların iş performansı ve gelir üzerindeki gerçek etkisini göstermeyi amaçlayan oyun tabanlı eğitim programı Kaspersky Interactive Protection Simulation (KIPS) için bir güncelleme yayınladı. KIPS, oyuncuların stratejik düşünmesini, saldırının sonuçlarını tahmin etmesini, zaman ve para kısıtlamaları içinde buna yanıt vermesini sağlamayı amaçlıyor. Çevrimiçi KIPS güncellemesiyle müşteriler kütüphaneden saldırıları seçebiliyor, oyunu farklı senaryolarla birkaç kez oynayabiliyor, çevrimiçi sesli sohbetler başlatabiliyor ve sonuçları toplayıp daha önceki eğitim oturumlarıyla karşılaştırabiliyor.

Verizon’un 2022 Veri İhlalleri Araştırmaları Raporuna göre 2022’deki fidye yazılımı ihlallerinin sayısı yüzde 13 artarak son beş yılın toplamından daha fazla oldu. Söz konusu ihlallerin yüzde 82’sinde sosyal kaynaklı saldırılar ve hatalar da dahil olmak üzere insan unsuru ön planda yer aldı.

İşletme yöneticileri siber güvenliğin önemini anlasa da, birçok CISO için üst düzey yöneticileri eğitim sürecine dahil etmek halen zorlayıcı bir konu. Bu konuda genellikle BT ve BT dışı personel arasında anlayış eksikliği bulunuyor. Kaspersky araştırmasının gösterdiği üzere, yöneticilerin ve BT dışı katılımcıların yüzde 98’i en az bir BT güvenliği iletişimsizliği ile karşılaştı ve yöneticilerin yüzde 62’si bunun en az bir siber güvenlik olayına yol açtığını kabul ediyor. Temel eğitim veya diğer tüm çalışanlarla benzer yaklaşım C seviyesindeki yöneticiler için işe yaramıyor. Bu kişilerin olayların işle ilişkisini görmelerini sağlayacak özel bir format ve sunumla karşılarına çıkmak gerekiyor.

SANS Institute gibi önde gelen eğitim kurumları tarafından lisanslanan KIPS eğitimi, 75’ten fazla ülkedeki şirketler tarafından tamamlandı. Kaspersky’nin ürüne dair güncellemeleri, kurumlar açısından daha geniş olanaklar sunan yeni işlevler içeriyor. Yeni geliştirilmiş çevrimiçi oyun işlevselliği, müşterilerin kütüphaneden farklı saldırı türlerini seçip birleştirerek oyun senaryolarını kişiselleştirmelerine olanak tanıyor. Bu işlevsellik, şirketlerin aynı sektör senaryosunu birden çok kez oynamasına olanak tanıyarak oyuncuların farklı saldırı kombinasyonlarıyla ilgilenmesini sağlıyor.

Oynanan her senaryo ve saldırı gerçek hayattaki vakalara dayanıyor. Her bir senaryo siber güvenliğin iş sürekliliği ve karlılık açısından gerçek rolünü gösteriyor. Ortaya çıkan zorlukların ve tehditlerin, ayrıca kuruluşların savunmalarını kurgularken yaptıkları tipik hataların vurgulanmasını sağlıyor.

Dağınık ekipler için kullanışlı bir özellik

Yeni çevrimiçi sürüm, kullanıcıların neredeyse her yerde çok sayıda katılımcıyla bir arada simülasyonu oynamasına olanak tanıyor ve kullanıcıların ekipler arasında sesli sohbetler oluşturmasına izin veriyor. Böylece farklı gruplar birbirlerinin tartışmalarını duymuyor. Bu, özellikle çevrimdışı oyun için aynı ofiste toplamanın zor olduğu dağınık ekipler için kullanışlı bir özellik. Diğer yenilikler senaryoların kişiselleştirilmesi ve oyuncuların seçimine ilişkin istatistikler, belirli durumlarda takımların eylemlerine ilişkin veriler ve oyuncuların eylemlerinin bir önceki oyuna göre karşılaştırılmasıyla ilgili.

Kaspersky Hizmetler ve Eğitim Ürün Grubu Başkanı Alexey Malnev, şunları söylüyor: “Siber güvenlik eğitim programları her ölçekteki şirket için popüler olmaya devam ediyor. Son BT güvenlik ekonomisi araştırmamıza göre şirketlerin yüzde 36’sı ve KOBİ’lerin yüzde 30’u önümüzdeki 12 ay içinde güvenlik eğitimine yönelik hizmetleri benimsemeyi planlıyor. Eğitimin ve siber güvenlik kültürünün C seviyesi yöneticiler tarafından yönlendirildiği programlar genellikle en etkili olanlar arasında öne çıkıyor. KIPS, karar vericilere kurumda siber güvenliğe dikkat edilmesi gerektiğini basit ve anlaşılır bir şekilde aktaran bir ürün. Bu eğitim sayesinde CISO’ların üst düzey yöneticileri siber güvenliğe dahil etmelerine, gelir ve siber güvenlik arasındaki bağlantıyı görmelerini sağlamalarına ve CEO, BT güvenliği, BT ve İşletme yöneticileri arasındaki işbirliğini ve karşılıklı anlayışı artırmalarına yardımcı oluyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı